Burly Brand Dominator Bar 12" Raked Gloss Black - B12-6052B – RV Trader Accessories Store
Load image into Gallery viewer, Burly Brand Dominator Bar 12" Raked Gloss Black - B12-6052B
Vendor Lion Parts
Burly Brand Dominator Bar 12" Raked Gloss Black - B12-6052B
SKU: 775282-Burly-Brand-0821-T
This is a pre order item. We will ship it when it comes in stock.
Sold and shipped by Lion Parts
NOTES:
- The Burly Brand Dominator Bars deliver a responsive handling position without sacrificing comfort or looks. Choose between straight riser or raked riser versions to suit your desired riding style. The tube diameter is 1.25" stepped down to 1" for use with stock hand controls. Laser-cut, welded, deburred, and slotted for easy internal wiring. The bars are crowned for electronic fly-by-wire throttle applications and polished to a show quality finish.
Description:
  • Straight version offers 4" of pullback
  • Raked version offers 5" of pullback
  • 29" overall width with 3.5" on-center mounting